Miło nam poinformować, że w ostatnim w roku 2024 wydaniu czasopisma „Kaizen” (październik – listopad 2024 nr 5(70)/2024) ukazał się komentarz ekspercki Natalii Margatis, Project Managera w Anter System. Komentarz jest częścią artykułu Michała Jurczaka pt. „Strefa ruchu. Jak i czym zabezpieczyć przestrzeń ruchu urządzeń oraz ludzi w halach przemysłowych?”, w którym autor przygląda się trendom panującym obecnie w obszarze bezpieczeństwa pracy w przestrzeniach przemysłowych. Przegląd najnowszych rozwiązań obejmuje szeroki zakres dostępnych narzędzi – od systemów informatycznych po środki fizycznej ochrony.
Komentarz naszego eksperta dotyczy rosnącej świadomości w zakresie konieczności zapobiegania wypadkom w nowoczesnych halach przemysłowych, współpracy ze specjalistami BHP w ramach prowadzonych audytów bezpieczeństwa oraz najnowszych rozwiązań z oferty modułowego systemu elastycznych barier ochronnych Anter System.
„[…] Fizyczne bariery ochronne nadal są głównym elementem systemów zabezpieczeń w halach. Minimalizują one możliwość wypadków z udziałem pieszych i skutecznie zabezpieczają maszyny, regały, infrastrukturę oraz pozostałe miejsca narażone na uszkodzenia. Przy wyborze odpowiednich zabezpieczeń kluczową rolę odgrywa materiał, z którego są wykonane, pod uwagę warto wziąć trwałość oferowanych rozwiązań, żywotność i łatwość konserwacji oraz estetykę. […]
Do zalet tych nowoczesnych systemów trzeba również zaliczyć możliwość wyposażenia ich w systemy ostrzegawcze, jak światła czy sygnały dźwiękowe. Coraz większą popularnością cieszą się również takie funkcjonalności jak blokowanie bramek bezpieczeństwa w przypadku wykrycia nadjeżdżającego pojazdu. Wszystkie te rozwiązania mają na celu jak najskuteczniejsze zapobieganie kolizjom pomiędzy pieszymi a pojazdami w miejscach szczególnie narażonych na uderzenia.”
Natalia Margatis, Project Manager w Anter System, „Kaizen” nr 5(70)/2024
Cały artykuł już teraz do przeczytania w magazynie: Kaizen 5/2024-e-wydanie – 2024 – Kaizen
W najnowszym wydaniu znaleźć dużo więcej ciekawych tematów istotnych dla specjalistów z branży przemysłowej dotyczących zarządzania, automatyzacji i robotyki, AI w przemyśle oraz ciekawe podsumowanie roku w artykule „5 tendencji. Nowe technologie w logistyce i przemyśle w 2024 – od AI po elektryfikację”. Zachęcamy do lektury!
————————————-
“Kaizen. Czasopismo o narzędziach ciągłego doskonalenia w lean manufacturingu” to jedyne na polskim rynku czasopismo dla Koordynatorów Kaizen/Lean i innych osób wdrażających strategię chudego zarządzania przedsiębiorstwem, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów i procesów produkcyjnych. Dopełnieniem problematyki z zakresu zarządzania są materiały dotyczące infrastruktury sprzętowej, wykorzystywanej na liniach produkcyjnych, rozwiązań automatyzujących przepływ materiałów do produkcji i wyrobów gotowych oraz systemów informatycznych sterujących procesami produkcji
źródło: www.logistyczny.com